Haber

ABD’nin ikiyüzlülüğünde sınır tanımıyor! Ateşkes çağrısında bulundukları İsrail’e 320 milyon dolar değerinde hassas bomba gönderiyorlar

İsrail, Hamas’ın 7 Ekim sabahı başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna karşılık verdi. Gazze

BOMBALAR İSRAİL ANA ŞİRKETİNE AKTARILACAK

İsrail’e saldırıların durdurulması ve insani ateşkes sağlanması yönündeki baskı devam ederken ABD, 320 milyon dolar değerindeki hassas bombayı Tel Aviv yönetimine devredecek. Wall Street Journal’ın gördüğü yazışmalara göre silah üreticisi Rafael USA, bombaları İsrail’in kullanımı için İsrailli ana şirketine devredecek. Gazete, Biden yönetiminin 31 Ekim’de transfer konusunda kongre liderlerine resmi olarak bilgi verdiğini yazdı.

DUR DUR DAVETLERİNİN ARTIYORDUĞU BİR DÖNEMDE…

İSRAİL BİR AYDIR SİVİLLERİ HEDEFLİYOR

İsrail Gazze ”ye yönelik saldırılarınız bir ayı geride bıraktı. 7 Ekim’den bu yana öldürülen Filistinlilerin sayısı 10 bini aştı. Filistinli yetkili haberlerajans WAFA GazzeRefah kentinde yaşanan gelişmelerin aktarıldığı habere göre İsrail uçakları, El Hamayde ailesinin Refah kentindeki Şabbura Mülteci Kampı’ndaki evini hedef alarak biri kadın 5 kişiyi öldürdü.

Gazze İsrail’in Şeridi’nin kuzeyindeki bir binayı hedef alması sonucu bir kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı. İsrail uçak ve topçu birlikleri Gazze Şeridi’nin Tel el-Heva bölgesindeki Kudüs Hastanesi çevresini, Şati ve el-Megazi mülteci kamplarını, Zeytun İlçesi ile Beyt Hanun bölgesindeki birçok yeri bombaladı. Bombardıman sonucu çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu