Haber

İsrail Cibaliye Mülteci Kampına hava saldırısı düzenledi: 10 kişi öldü

Hamas’ın 7 Ekim’de başlattığı Mescid-i Aksa Operasyonu’nun ardından Gazzesivilleri bombalamaya başladı İsrail saldırılarına devam ediyor. Tüm dünyanın gözü önünde katliam yapan İsrail ordusu, GazzeBir kez daha sivilleri hedef aldı.

CIBALİYE MÜLTECİ KAMPINA HAVA SALDIRISI

İsrail ordusu Gazze yılında Cibaliye Mülteci Kampına hava saldırısı düzenledi. Filistin kaynaklarına göre saldırıda aralarında çoğu çocuğun da bulunduğu en az 10 kişi hayatını kaybetti, 27 sivil de yaralandı.

KANLI HASTANE SALDIRISI

İsrail GazzeTürkiye’de 17 Ekim’de Al-Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlenen saldırıda 471 kişi hayatını kaybetmiş, 28’i ağır 342 kişi de yaralanmıştı.

İSRAİL-FİLİSTİN ÇATIŞMASI

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, İsrail’in işgal altındaki Filistin topraklarındaki ihlallerine karşı 7 Ekim sabahı “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir operasyon başlattı. Gazze İsrail’den İsrail’e binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail’in ucundaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı’na baskın düzenleyerek kapıyı ele geçirdi ve İsrail içindeki yerleşim yerlerine girdi. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu